top of page

Projekt Terapie mezi stromy pořádá konfrenci o přírodě a duševním zdraví

Jaký vliv má příroda na psychiku člověka? Lze využít pobyt v přírodě k terapeutické práci? Co je duševní udržitelnost? To jsou témata již druhé konfrerence projektu Terapie mezi stromy s názvem „Příroda v nás : příroda a duševní zdraví”.

 

Projekt Terapie mezi stromy, podle slov psychologa a zakladatele projektu Adama Táborského, propojuje přírodu a lidské zdraví. „Se svými klienty chodíme během terapie na procházky, jelikož příroda má příznivý vliv na psychiku člověka. Zaměřujeme se na jednotlivce a firmy skrze workshopy a teambuildingy. Máme i jiné dobrovolnické aktivity, například vyrážíme do přírody se seniory z domova důchodců, abychom se postarali o jejich duševní zdraví,“ vysvětluje Táborský.


V tomto roce již druhá konference projektu Příroda v nás: Příroda a duševní zdraví se bude věnovat různým terapeutickým přístupům propojujících zdraví přírody s naším duševním zdravím. Konference se koná v Praze ve dvou dnech, 20. a 21.října. Její první část proběhne 20.října v prostorách Rezidence primátora, ve formátu seznámení a workshopů. Druhá část programu, která se koná následující den je naplánovaná ve Staroměstské radnici a bude se skládat ze třech přednáškových bloků, workshopů a závěrečné reflexe.


Tato interdisciplinární konference je platformou, kde se příroda potkává s duševním zdravím. Cílem je diskutovat vztah člověka a přírody, stejně jako vliv současných klimatických proměn na naše vnější i vnitřní prostředí, a způsoby podpory blahobytu našeho lidského a environmentálního zdraví zaměřených na řešení. Vystupující propojí vědecký přístup a výzkum s praxí a zkušeností odborníků a odbornic z oblasti psychoterapie, filozofie a mindfulness. Dále se zaměří i na změnu chování v oblasti péče o své duševní zdraví a péče o přírodu.


Jedním z hlavních cílů konference je zejména ukázat odborné i široké veřejnosti nejrůznější metody a způsoby, jakým lze pobyt v přírodě využít nejen v terapeutické práci, ale také jak vědomě posilovat náš organismus a mentální zdraví v době krizí a nejistot. Na konferenci například vystoupí Anna Hogenová, Jan Šikl, Martin Ritter, Mariana Štefančíková, Lilia Khousnoutdinová, Martin Nitzsche, Jana Merhautová, Marek Vich, Eric Pfeifer, Tereza Králíčková, Adam Táborský a další.


O projektu a konferenci se dozvíte více zde.

Vstupenky je možné zakoupit zde.Comentários


bottom of page