top of page

Jak se mohou změnit emisní povolenky a proč je dekarbonizace strategicky výhodná

  • 17. 4.
  • Minut čtení: 1

Přinášíme vám tipy na texty z webu, který má v podtitulu "byznys a udržitelnost".

Emisní povolenky ETS čelí rostoucímu tlaku na reformu. Na jedné straně jsou státy jako Česko požadující razantní změnu, na druhé straně stojí země, které preferují jen mírnější ladění současného systému. O výsledku rozhodnou příští měsíce. Co se dá očekávat, rozebírá následující článek ZDE.

 

Naše společnost je stále víc závislá na tocích dat, které kvůli tomu sílí. Nároky na provoz datových sítí tak rostou. Jak se za těchto okolností daří snižovat emise jednomu ze tří největších tuzemských telekomunikačních operátorů – firmě O2, popisuje její ESG manažer Milan Ruttner ZDE.

 

Proč se vyplatí do dekarbonizace investovat dříve než později? Jak je to s jejími náklady a výnosy? A jaká je pozice EU v dekarbonizačním procesu a její motivace, popisuje ve své polemice s někdejším guvernérem České národní banky Miroslavem Singerem europoslanec a bývalý člen bankovní rady ČNB Luděk Niedermayer ZDE.

Komentáře


bottom of page