top of page

Jaká budoucnost čeká firemní udržitelnost? Dozvíte se na konferenci ESG Leadership 2023

Business Leaders Forum, nejstarší národní platforma pro odpovědné a udržitelné firemní lídry, pořádá 14. září 2023 konferenci ESG Leadership. Experti z veřejného i soukromého sektoru na ní budou sdílet zkušenosti se zaváděním ESG do strategie firem a debatovat o aktuálních trendech.

 

Šestý ročník celodenní konference ESG Leadership ve svém programu představí jak firemní lídry, tak experty na udržitelnost. O konferenci je velký zájem, již nyní je registrováno o 50 % účastníků více než loni. Několik míst je ale stále k dispozici, proto pokud vás téma udržitelnosti zajímá, registrujte se na webových stránkách. Vstup na akci je zdarma.


Potkat se budete moci např. s Alessandrem Pasquale, majitelem a výkonným prezidentem Mattoni 1873 a prezidentem NMWE (Natural Mineral Waters Europe), Maxfieldem Weissem, výkonným ředitelem neziskové organizace CDP Europe, která pomáhá s měřením environmentálního dopadu měst a firem, Janem Růžičkou, členem výkonného výboru BLF a ředitelem pro vnější vztahy PPF Group, Ladislavem Miko, poradcem prezidenta Petra Pavla pro oblast udržitelnosti, a mnoha dalšími.


Budoucnost udržitelnosti

V rozhovoru Je ESG v krizi? mezi Janem Růžičkou a Sandrou Feltham, prezidentkou BLF a ředitelkou organizace Flagship, oba experti otevřou otázku zvyšující se legislativy v oblasti ESG a jejích dopadů na soukromý sektor. Na trendy v udržitelnosti se zaměří panel Future Trends. Tématem bude mimo jiné umělá inteligence a její využití v udržitelnosti, budoucnost energetiky i dopravy a také společenské trendy ovlivňující vnímání udržitelnosti.


Poučení z krizí

V panelu Lessons Learned se dozvíte, co společnosti v jejich udržitelné cestě nejvíce poučilo a jak reagují na krize a změny, které nás v posledních letech potkaly. V debatě vystoupí např. Katarína Navrátilová, CEO Tesca, nebo Erika Vorlová, Chief Services Officer a členka správní rady v GasNet. Navazující panel Best Practices představí nejzajímavější ESG projekty a jejich dopady. Zástupci Orlen Unipetrol, Tchibo a Skupiny ČEZ vysvětlí, jak čelit aktuálním výzvám v oblasti udržitelnosti. „Udržitelnost v dodavatelských řetězcích je aktuálně tak trochu strašák pro všechny. Doufám, že dlouhodobé zkušenosti Tchibo v této oblasti budou pro ostatní inspirující,“ říká Monika Kissová, CSR Specialist společnosti Tchibo.


Trojice novinek

· Konference představí nový koncept Mastermind kulatých stolů. Jejich cílem je podpořit spolupráci mezi firemními experty a podívat se na nejpalčivější výzvy do hloubky. “Konference je výjimečná tím, že je velmi interaktivní. Účastníci budou moct debatovat s firemními lídry v rámci panelových debat i Mastermind kulatých stolů, sdílet dobrou praxi a hledat společná řešení,” říká Michaela Stachová, ředitelka BLF.


· Na konferenci budou tradičně prezentovány výsledky průzkumu Úspěšný lídr a ESG, který odhaluje, jak si Češi a Češky představují úspěšného a férového lídra nebo zda je pro ně důležité, že je jejich firma udržitelná.


· Další novinkou je také cena Czech Sustainability Leader Award. Jejím cílem je ocenit firemní lídry, kteří jsou v oblasti udržitelnosti inspirací pro ostatní.


Konference je určena zástupcům komerčního a veřejného sektoru i akademikům. Dopolední část je tlumočená do/z angličtiny. Registrace je možná do 11.9. Více informací najdete zde.


Podívejte se na video z loňské konference.

Comments


bottom of page