top of page

Živý stream: Od energetiky přes bankovnictví až po development

Co všechno se lze dozvědět z průkazu energetické náročnosti budov? Jak vypadá udržitelné pivovarnictví? Věnovat se budeme také bankovnímu segmentu. Probereme, proč je v udržitelnosti důležité propojování a jak se toto téma promítá do služeb klientům i do života samotné banky. Nejen to byla témata další série rozhovorů projektu [ta] Udržitelnost, kam přijali pozvání zástupci společností Česká Spořitelna, E.ON, Heineken, Moneta Money Bank, Accolade a White & Case. Záznam streamu můžete sledovat na domovské stránce portálu INFO.cz.

 

Projekt [ta] Udržitelnost má na pořadu již šestnáctý živý stream. Experti z předních tuzemských firem v něm hovořili o trendech udržitelnosti v developmentu, financích, energetice a potravinářství.


Proč je v udržitelnosti důležité propojování a jak se promítá do služeb klientům i do života samotné banky? Co může firmám spočítat kalkulačka? Kde vidí velký finanční ústav svou roli v edukaci? Hostem první debaty byla Petra Ondrušová z České Spořitelny.


Sledujte debatu zdarma na odkazu ZDE.

Kdo jsou letošní finalisté soutěže E.ON Energy Globe a s jakými udržitelnými inovacemi přišli? Co ukázala již šestnáctiletá historie této iniciativy v Česku? O tom byla debata s Vladimírou Glaserovou z E.ON.


Jak vypadá udržitelné pivovarnictví? Která řešení dnes pivovary využívají pro to, aby nepřicházely nazmar energie, voda nebo odpady z výroby? Z čeho budeme pít pěnivý mok do budoucna? Tématem další debaty byla udržitelnost v potravinářství s Ditou Jacobson a Alešem Šimůnkem z Heineken.


Co všechno se lze dozvědět z průkazu energetické náročnosti budov? Je tento instrument v Česku náležitě využíván? Proč o něj mají velký zájem banky? To byla témata s Davidem Macenauerem z Moneta Money Bank.


Dalším z témat pro debatu byla udržitelnost v segmentu průmyslových nemovitostí. Jak vypadá budování moderní a udržitelné infrastruktury pro podnikání světových značek? A co vše zastřešuje Accolade Green Finance Framework? I o tom hovořil Miroslaw Gromek právě ze skupiny Accolade.


Proč je právě teď vhodná doba pro PPP projekty? Do kterých oblastí kromě stavby dálnic se mohou v Česku rozvinout? Jak mohou přispět k udržitelnosti? To a více byla témata poslední debaty s Davidem Wilhelmem z advokátní kanceláře White & Case.

 


 

 

 

 

Comments


bottom of page