top of page

#8 Trendy 
[v] Udržitelnosti

Série živě streamovaných debat

Jsou elektrická auta správnou volbou pro čistší mobilitu? Jak je to s jejich s celkovým dopadem na životní prostředí? 

Bude právě finanční sektor hlavním hybatelem zelené transformace?

Jaká je role umělé inteligence a dat při odhalování a boji proti greenwashingu ?

Co je Strategický rámec udržitelného rozvoje ČR 2030 a čeho se týká?

22. 6.

10:00

​Řečníci

Co jsou dnes hlavní trendy v automobilovém průmyslu kromě přechodu k elektromobilitě? I to bude předmětem úvodního rozhovoru s Markem Trešlem, produktovým a marketingovým ředitelem společnosti Hyundai Motor Czech. 

V následujícím bloku moderátor Jaroslav Kramer vyzpovídá zakladatele společnosti Green0meter Karla Kotouna. Tématy budou například nefinanční reporting pro malé a střední podniky za pomoci umělé inteligence nebo výpočet uhlíkové stopy firmy.

Třetí debata se bude točit kolem zelené transformace v bankovnictví. Hostem Davida Maříka bude Kateřina Špániková, Head of ESG & Support Products v Raiffeisenbank.

Co bylo tématem letošního Fóra udržitelného rozvoje 2023? Také o tom bude v další debatě hovořit Jaroslav Kramer s Annou Paskovou, ředitelkou odboru politiky životního prostředí a udržitelného rozvoje, sekce ochrany klimatu Ministerstva životního prostředí

Chcete se dozvědět více? Sledujte živé vysílání. Záznam streamu s jednotlivými příspěvky bude nahrán na náš YouTube kanál, kde už dnes naleznete videa ze všech dosavadních debat.

Image-2.jpeg

Kateřina Špániková se tématu ESG věnuje již několik let. Dříve v PwC kde klientům z finančního sektoru pomáhala implementovat ESG a nyní se v Raiffeisenbank zaměřuje na aplikaci ESG v korporátním bankovnictví. V rámci své současné pozice poskytuje ESG poradenství firemním klientům, odpovídá za „zelené úvěry“ a jejich soulad s EU taxonomií. Se svými kolegy pomáhá klientům definovat udržitelné projekty a pochopit jak se udržitelnost promítá do jejich podnikání.

Kateřina Špániková

Raiffeisenbank a.s.

Head of ESG & Support Products 

DSC_3821.jpg

Marek Trešl je absolventem VŠE v Praze. Po působení v české IT společnosti Software602 zamířil do světa aut, která jsou od dětství jeho koníčkem. V letech 2007-2013 působil v českém zastoupení Ford Motor Company jako Brand Manager pro větší osobní vozy. Od roku 2013 pracoval v Hyundai Motor Czech jako Product Manager, v roce 2020 přešel na pozici Product and Marketing Director, v níž zastřešuje komunikaci značky, produkt i oblast mobility budoucnosti. Od roku 2020 používá výhradně bateriové elektromobily Hyundai.

Marek Trešl

Hyundai Motor Czech

Product & Marketing 
Director

Karel Portal.jpg

Karel Kotoun je zakladatelem Green0meter Studio, platformy, která pomáhá podnikům vypočítat jejich uhlíkovou stopu, připravit se na ne-finanční reporting a získat lepší financování od bank. Green0meter již takto pomohl více než 1000 společnostím v ČR.

Karel Kotoun

Green0meter

Zakladatel

paskova13-.jpg

Anna Pasková je ředitelkou odboru politiky životního prostředí a udržitelného rozvoje na Ministerstvu životního prostředí ČR. Vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy a Univerzitě OSN v oboru environmentální bezpečnost. V minulosti získala zkušenosti při americké Nadaci pro environmentální bezpečnost a udržitelnost, na Ministerstvu zahraničních věcí či Technologické agentuře ČR. Na Ministerstvu životního prostředí působí již deset let a je zodpovědná za koordinaci průřezových národních koncepcí, jako Strategický rámec udržitelného rozvoje Česká republika 2030, Státní politika životního prostředí ČR a Národní akční plán adaptace na změnu klimatu. Dále do její gesce spadají hodnotící publikace o stavu životního prostředí a udržitelného rozvoje, hodnocení dopadů regulace, podpora čisté mobility, problematika světelného znečištění, či aplikace principu DNSH (do no significant harm)

Anna Pasková

Ministerstvo životního prostředí

Ředitelka odboru politiky životního prostředí a udržitelného rozvoje, sekce ochrany klimatu 

Upozorněte mě na začátek

Nechte nám váš e-mail a my vám v den konání live streamu

zašleme krátký reminder před jeho začátkem ;-) 

Před začátkem Live streamu vám zašleme e-mail

bottom of page