top of page

#7 Trendy 
[v] Udržitelnosti

Série živě streamovaných debat

Jak může vypadat komunitní budoucnost energetiky?

Budeme mít v příští zimní sezóně dost plynu a kolik bude stát?

Kteří klienti především slyší na možnost odběru zelené energie? 

Jak vypadají chystaná pravidla, která jsou pro "zelenou budoucnost" energetického sektoru zásadní?

27. 4.

13:00

​Řečníci

Kde se nachází energetický segment a kam se musí z hlediska legislativních pravidel dostat? I to bude tématem úvodního rozhovoru s partnerem advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík Tomášem Sequensem, specialisty na oblast energetického práva a práva životního prostředí. 

Tématem druhé debaty bude role plynu v příštích desetiletích. Hostem Davida Maříka z Cover Story bude Martin Slabý, předseda představenstva a CEO společnosti Pražský plynárenská Distribuce. 

 

V následujícím bloku moderátor Jaroslav Kramer vyzpovídá generální ředitelku společnosti E.ON v ČR a zároveň předsedkyni představenstva firmy E.ON Energie Claudii Viohl na téma udržitelných trendů v energetice.

 

Další debata se pak bude věnovat například tomu, kde na světě lze dnes sledovat „best practices“ ve výrobě a spotřebě energií. Oblast nejen zelené energetiky probere David Mařík s Petrem Matasem, ředitelem produktového managementu z české centrály mezinárodní společnosti ComAp.

Více se dozvíte během sledování živého vysílání. Záznam streamu s jednotlivými příspěvky bude nahrán na náš YouTube kanál, kde už dnes naleznete záznam všech dosavadních debat.

Claudia Viohl_EON_03.jpg

Claudia Viohl pracuje pro společnost E.ON již více než dvacet let. Po prvních pracovních zkušenostech v oblasti poradenství nastoupila Claudia v roce 2001 do společnosti E.ON. V průběhu svého profesního růstu byla zpočátku pověřena různými úkoly v oblasti účetnictví a controllingu v rámci skupiny. Později převzala funkci vedoucí podnikové kanceláře ve společnosti E.ON SE v německém Essenu.  

 

V roce 2012 přešla jako vedoucí pracovnice do celokoncernového oddělení Nákupu a dodavatelů, kde vedla transformační a výkonnostní programy. V roce 2016 byla jmenována seniorní viceprezidentkou pro dodavatelský řetězec (Chief Procurement Officer) s cílem dále profesionalizovat organizaci s jasnou ambicí využít plný potenciál dodavatelského trhu pro společnost E.ON a jejích více než 50 milionů zákazníků. V době, kdy společnost E.ON převzala innogy, byla za tuto oblast rovněž zodpovědná. Proto ji také respektovaný časopis Business Insider zařadil mezi 100 lidí, kteří v příštích letech nejvýrazněji změní podobu evropského byznysu.  

 

V květnu 2021 se Claudia stala první ženou na nejvyšší pozici ve společnosti E.ON v České republice. Ve funkci generální ředitelky E.ON v České republice se v roce 2022 stala také členkou představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.  

Claudia dále působí jako členka dozorčích rad společností E.DIS AG (Německo), E.ON Energie Deutschland GmbH (Německo), EG.D, a.s. (Česká republika) a ŠkoEnergo, s.r.o. (Česká republika).

Claudia Viohl

E.ON Czech Republic

Generální ředitelka E.ON CZ & předsedkyně  představenstva E.ON Energie

tsq_X6B2741.jpg

Tomáš Sequens je partnerem společnosti Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o. Vystudoval Přírodovědeckou a právnickou fakultu Karlovy Univerzity v Praze a je též absolventem De Mont University v Leicesteru.

 

Od roku 2003 působí jako advokát se zaměřením zejména na právo životního prostředí, energetické právo včetně horního práva, právo nemovitostí, právní řízení včetně správního soudnictví a stavební právo. 

Tomáš Sequens

Kocián Šolc Balaštík

Partner

Obrázek1.png

Martin Slabý je absolvent Českého vysokého učení technického a dlouholetý manažer v energetice. Posledních 8 let působí ve funkci předsedy představenstva a CEO Pražské plynárenské Distribuce, a.s., od roku 2018 je zároveň předsedou Rady Českého plynárenského svazu, který reprezentuje české plynárenství.

 

Prioritou svazu je prosazování plynu jako primární náhrady za dosluhující uhlí, dekarbonizace a nezbytný přechod k obnovitelným plynům. 

Martin Slabý

Pražská Plynárenská Distribuce

Předseda představenstva a CEO

Petr_Matas.png

Petr Matas je ředitelem produktového managementu ve společnosti ComAp, která je světových leaderem v řídicích systémech pro záložní a nezávislé zdroje energie.

Aktuálně je jeho největším fokusem Energy Management, tedy správa a řízení energie v rámci mikrosítí, jejich spolupráce s veřejnými sítěmi a možnosti sdílené energetiky. Jeho oddělení uvádí na trh řídicí jednotky pro jakýkoliv nezávislý zdroj energie – od fotovoltaiky a větrných turbín, přes systémy pro řízení energie na lodích až po řízení záložních zdrojů pro data centra.

Petr je ve firmě více než 11 let, kdy začínal jako produktový manažer pro displeje a postupně se vypracoval až na ředitele celého oddělení produktového managementu. Je také členem nejužšího vedení firmy se 14 pobočkami po světě a sítí více než 70 distributorů.

Petr Matas

ComAP a.s.

Ředitel produktového managementu

Upozorněte mě na začátek

Nechte nám váš e-mail a my vám v den konání live streamu

zašleme krátky reminder před jeho začátkem ;-) 

Před začátkem Live streamu vám zašleme e-mail

bottom of page