top of page

Magazín TOP udržitelný byznys v elektronické podobě zdarma


EDITORIAL JAROSLAVA KRAMERA | Projekt [ta] Udržitelnost se podílel na nové edici magazínu TOP UDRŽITELNÝ BYZNYS týdeníku Euro, který se opět po roce věnuje „zelenému fenoménu“, který zásadně proniká do téměř každého byznysového odvětví.

 

Možná si někteří z vás vybaví, že jsme v loňském vydání nechali obsah na udržitelných expertech samotných. Zjišťovali jsme, co vše obnáší jejich práce, jak se dívají na oblast udržitelných závazků a jejich ekonomické smysluplnosti, či to, jak jsme na tom v Česku s komunikací udržitelnosti. Zapojilo se více než 50 firem z finanční ho segmentu, energetiky, developmentu, poradenského sektoru nebo potravinářství.

 

Letos jsme zvolili s kolegy Davidem Maříkem a Petrem Třešňákem, kteří se podílí na projektu [ta] Udržitelnost a se kterými jsme obsahovými garanty tohoto magazínu, jiný, možná trochu provokativnější klíč. Podívali jsme se detailněji na „problematické“ oblasti. Zanalyzovali je, oslovili klíčové hráče na trhu a přinesli souhrn výzev i možných řešení. Nejde jen o energetiku nebo elektromobilitu. Zásadní změny provází třeba oblast zemědělství nebo celý segment logistiky.

 

Abychom někdy „těžší“ čtení proložili pozitivními příklady, oslovili jsme udržitelné lídry na trhu, aby s námi nasdíleli svou dobrou praxi. Třeba v oblasti financování udržitelných projektů nebo „eskových“ aktivit. Vybrali jsme také výjimečně inspirativní, ale zatím nerealizované inovace. Nechybí ani pohled na Tváře udržitelnosti, neboli osobnosti, které patří k uznávaným manažerům a manažerkám v oblasti udržitelnosti v Česku napříč byznysem i neziskovým sektorem.

 

Velký prostor věnujeme také tématu taxonomie. A to s Martinem Špolcem z Generálního ředitelství pro finanční stabilitu, finanční služby a kapitálovou unii, který vede tým expertů zodpovědný za taxonomii, reformu finančního sektoru v rámci Zelené dohody pro Evropu a financování přechodu k udržitelnosti. Téma jsme podrobili také analýze odborníků z řad advokátů i zástupců poradenských firem. No a obdobně jako před rokem i letos přinášíme také velké rozhovory se zástupci české vlády – konkrétně s ministrem dopravy Martinem Kupkou a ministrem zemědělství Markem Výborným.

 


Přihlašte se k odběru newsletteru a zašleme vám eletronickou verzi magazínu TOP UDRŽITELNÝ BYZNYS zdarma.

コメント


bottom of page