top of page

Udržitelné bankovní produkty a stavebnictví budoucnosti

Jak rychle roste udržitelné financování? Jaké aktivity letos chystá platforma Business Leaders Forum a na čem bude stavět development budoucnosti? Záznam dalšího živého vysílání projektu [ta] Udržitelnost, kam přijali pozvání zástupci Komerční banky nebo společností Progresus a Saint-Gobain, si můžete pustit níže.

 

Projekt [ta] Udržitelnost vysílala již devátý živý stream – čtveřice expertů se v něm věnovala tématu udržitelnosti například v bankovnictví a stavebnictví. V úvodním rozhovoru s Radkem Trachtou, výkonným ředitelem Komerční banky pro Globální bankovnictví, jsme debatovali téma udržitelného financování. Co jsou dnes jeho klíčové produkty? A čím jsou zajímavé pro banky a čím pro klienty?


Druhá část debaty se věnovala aktivitám platformy Business Leaders Forum, která chystá svou výroční konferenci. Jednají úspěšní byznys lídři v Čechách a regionu střední a východní Evropy udržitelně? I na to jsme hledali odpověď s Michaelou Stachovou, ředitelkou zmíněné platformy.


Třetí debata, jejímž hostem byl ředitel ESG mezinárodní investiční skupiny Progresus Jan Nový, se zaměřila na udržitelné materiály ve stavebnictví. Dotkla se například otázek, zda může kácení stromů přispět ke snižování uhlíkové stopy nebo v čem spočívá síla kombinovaných staveb.


Hostem závěrečné debaty byl Jakub Benda, ředitel marketingu a tiskový mluvčí ve skupině Saint-Gobain pro Česko a Slovensko. Přiblížil v ní například, na čem bude stavět stavebnictví budoucnosti nebo jaké stavební trendy mohou být velmi specifické pro Česko.

Záznam livestreamu je k dispozici zatím zde.Comments


bottom of page