top of page

Skupina GasNet vydala Zprávu o udržitelnosti za rok 2022

Plynárenství má svoji zelenou a bezemisní budoucnost. Skupina GasNet se na ní intenzivně připravuje. Pracují na dekarbonizaci energetiky a řadě dalších aktivit, které mají za cíl ochranu životního prostředí, posilování bezpečnosti, podporu komunit a zodpovědné podnikaní. Jaké přesně aktivity to jsou? To se dočtete v právě vydané Zprávě o udržitelnosti za rok 2022.

 

„Za mimořádný úspěch loňského roku pokládám náš v pořadí druhý ESG rating od nezávislé globální agentury Sustainalytics. Ve srovnání s prvním ratingem z roku 2021 se nám podařilo celkové hodnocení nejen obhájit, ale ještě zlepšit. Dosažené hodnocení 17,8 bodů znamená, že patříme k celosvětovým lídrům v řízení ESG rizik,” vysvětluje Martin Gebauer, CEO skupiny GasNet v tiskové zprávě skupiny.


Výrazného meziročního zlepšení Skupina GASNET dosáhla také v hodnocení od společnosti GRESB. V oblasti infrastruktury & plynárenství se stali v celosvětovém srovnání skokanem roku a odnesli si čtyři hvězdičky z celkových pěti.


Kromě skvělého výsledku u obou zmíněných ratingů v minulém roce, například také představili dekarbonizační strategii a zavázali se být do roku 2040 klimaticky neutrální.


ESG strategie stojí na čtyřech pilířích

Stejně jako strategie ESG i Zpráva o udržitelnosti Skupiny GasNeT je rozdělena do čtyř základních kapitol – čtyř pilířů přístupu k ESG, které přehledně zachycují politiky, závazky, aktivity, projekty i úspěchy skupiny GasNet v jednotlivých oblastech.


Přečtěte si více v nové Zprávě zde.

Kommentare


bottom of page