top of page

Představuje ESG jen náklady nebo je možné na principech udržitelnosti vybudovat úspěšnou firmu? Přijďte si poslechnout zkušenosti českých byznys lídrů na konferenci ESG Leadership 2024

TISKOVÁ ZPRÁVA: Praha, 19. 6. 2024. Business Leaders Forum (BLF), nejstarší národní platforma pro odpovědné a udržitelné firemní lídry, pořádá 16. září 2024 v kongresovém centru České národní banky konferenci ESG Leadership. Na konferenci experti soukromého sektoru z České republiky i zahraničí odpoví na otázku, jak vypadají byznys modely postavené na principu udržitelnosti a budou sdílet zkušenosti se zaváděním ESG do strategie firmy. Na konferenci bude vyhlášen vítěz prvního ročníku ceny Czech Sustainability Leader Award. Agentura IPSOS při této příležitosti také představí nové výsledky průzkumu ´Úspěšný lídr a ESG´. 

 

Sedmý ročník konference ESG Leadership představí jak firemní lídry, tak také experty na udržitelnost. Potkat se budete moci např. s Janem Jonkerem, emeritním profesorem udržitelného a cirkulárního podnikání na Radboud University v Holandsku, Deborah Cleaver, Chief Financial Officer CME, Evou Nedělkovou, členkou boardu společnosti Lindstrom a zakladatelkou platformy KnowESG a s mnoha dalšími. 


„Naším přáním je pomoci odborníkům na udržitelnost v jejich práci a také jim za ni poděkovat. Proto na konferenci vezeme řečníky ze zahraničí a chceme dát účastníkům co nejvíc prostoru ke sdílení zkušeností i výzev mezi sebou. Chceme jim také poděkovat za jejich smysluplnou práci, která může být občas osamocená a občas frustrující. Kolem těchto cílů sestavujeme program a řešíme každý detail tak, aby to byl pro všechny smysluplně strávený den,“ říká Michaela Stachová, ředitelka Business Leaders Fora.

 

Udržitelnost jako byznys model 

Jednou z nejdůležitějších otázek, na které se konference zaměří, je, jestli zavedení principů udržitelnosti do DNA byznysu představuje pro firmy jen náklady, nebo je to investice, jejíž návratnost se dá spočítat. V panelové debatě se o tom bude bavit Michaela Chaloupková, Chief Sustainability Officer a členka představenstva společnosti ČEZ, Kateřina Barbier, generální ředitelka HP a Jan Růžička, člen výkonného výboru BLF a ředitel pro vnější vztahy PPF Group.

V další části konference se vám představí úspěšné projekty, kterým se podařilo propojit udržitelnost s finančními nebo jinými cíli firmy. Své projekty představí např. Anna Goraczka, lídryně ekologické transformace Allegro Group nebo Hana de Goeij, vedoucí udržitelné produkce a odpovědného obsahu skupiny CME.

 

Výsledky průzkumu Úspěšný lídr a ESG a první vítěz*ka Czech Sustainability Leader Award

Na konferenci se jako každý rok představí výsledky průzkumu Úspěšný lídr a ESG, který odpovídá na otázky, jak si Češi a Češky představují úspěšného a férového lídra nebo zda je pro ně důležité, že je jejich firma udržitelná. Jelikož se průzkum každý rok ptá na stejné základní otázky, ukazuje zajímavé meziroční trendy v této oblasti.


Loňskou novinkou je cena Czech Sustainability Leader Award, která už v září získá svého prvního vítěze nebo vítězku. Jejím cílem je ocenit firemní lídry, kteří jsou v oblasti udržitelnosti inspirací pro ostatní.


Registrace na konferenci je v plném proudu. Konference je určena firemním zástupcům, akademikům a zástupcům veřejného sektoru. Konference je tlumočená do/z angličtiny. Generálním partnerem je TV Nova. Hlavními partnery jsou společnosti Allegro a ČEZ. Více informací o programu najdete na webu konference: https://esgleaders.cz/ 


O Business Leaders Foru

Business Leaders Forum (BLF) je nejstarší česká platforma odpovědného podnikání a udržitelného rozvoje. BLF podporuje firmy na jejich cestě k udržitelnosti od roku 1992, kdy byla založena mezinárodní organizací The Prince of Wales International Business Leaders Forum. Je také součástí mezinárodní organizace CSR Europe. Sleduje globální ESG trendy a inspiruje firmy na českém trhu. 


Více informací najdete na webových stránkách www.blf.cz 

Jednou z pravidelných aktivit Business Leaders Fora je každoroční konference ESG Leadership. Je to jediná konference u nás, která propojuje témata Leadership a ESG. Mezi hosty jsou lídři společností s úzkým vztahem k odpovědnosti a udržitelnosti.

Více informací najdete na webových stránkách www.esgleaders.cz

 

Comments


bottom of page