top of page

Ocenění TOP odpovědná firma 2023

Největší platforma pro odpovědné a udržitelné podnikání v Česku Byznys pro společnost ocenila TOP Odpovědné firmy roku 2023. Slavnostní galavečer proběhl v historických prostorách společenského Paspova sálu pivovaru Staropramen. V letošním ročníku byla udělena i ocenění ve speciální kategorii - TOP Odpovědná firma v inovacích. Nejlépe si vedly Plzeňský Prazdroj, a. s., Asio TECH spol s.r.o. a ČEZ, a. s. Odpovědným lídrem v diverzitě se stal generální ředitel Vodafone Czech Republic a.s. Petr Dvořák.

 

Nejlépe byly letos v ratingu TOP Odpovědná velká firma vyhodnoceny společnosti Plzeňský Prazdroj, a. s. a Československá obchodní banka, a.s.. TOP Odpovědné malé firmě pak vévodila společnost Accace s.r.o. V projektové kategorii TOP Odpovědná firma v diverzitě si nejvyšší ocenění odnesla Raiffeisenbank a.s.. První cenu v kategorii životní prostředí získal Plzeňský Prazdroj, a. s. a nejodpovědnější firmou pomáhající svému okolí byla vyhodnocena společnost GZ Media a.s.


Záštitu nad jubilejním 20. ročníkem TOP Odpovědná firma 2023 poskytli prezident České republiky Petr Pavel, předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Markéta Pekarová Adamová a předseda vlády České republiky Petr Fiala. Další záštity poskytly Ministerstvo životního prostředí ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz průmyslu a dopravy České republiky, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky a Rada pro výzkum, vývoj a inovace.

Prestižní každoroční ceny TOP Odpovědná firma reprezentují v Česku unikátní rating velkých, středních i malých firem, který hodnotí a oceňuje strategie a aktivity v oblasti odpovědnosti a udržitelnosti. TOP Odpovědná firma již 20 let motivuje firmy, které se dlouhodobě věnují a hlásí k rozvoji odpovědných, udržitelných procesů a řešení v byznysu, podporují rozvoj a talenty „svých" zaměstnanců a zaměstnankyň, snižují dopady na životní prostředí v rámci svého podnikání, pomáhají komunitám, kde působí a přinášejí do byznysu a na trh práce inovativní řešení.


Ceny TOP Odpovědná firma jsou otevřeny všem firmám v různých fázích přístupu k udržitelnosti, jednotlivé kategorie reflektují úsilí firem v oblasti životního prostředí, diverzity a inkluze, podpory komunit, inovací, vzdělávání a dalších. Celkem 57 nezávislých porotců z akademické sféry, médií, neziskového i komerčního sektoru, ale i z řad významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji kultury podnikání v Česku, vybíralo letos z celkového počtu 66 společností, které se do prestižních cen TOP Odpovědná firma 2023 přihlásily.

„TOP Odpovědná firma je pro mě pořád jedna z nejkomplexnějších soutěží u nás. Líbí se mi, že hodnotí firmy v takovém mixu: strategie, data, udržitelné procesy, ale i práci s komunitami, společensko-odpovědní přesah, který je byznysu odedávna připisován. Je to skvělá inspirace a motivace, protože odpovědných firem je čím dál víc. Uvedla ředitelka komunikace a udržitelnosti Vodafone a Nadace Vodafone Česká republika Zuzana Holá.


„TOP Odpovědná firma je nerozlučně spojena s osobností Pavlíny Kalousové, která tento jedinečný projekt vymyslela a dlouhodobě rozvíjela. Vytvořila tak zcela mimořádný fenomén pro byznys a český trh práce. Za to ji patří nejen obrovské poděkování, ale i trvalá zásluha, jak zásadně ovlivnila a inspirovala firmy k systematickému rozvíjení odpovědného a udržitelného podnikání", uvedl ředitel Byznysu pro společnost, Pavel Štern k 20. jubilejnímu ročníku TOP Odpovědná firma 2023.


Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.

Comentários


bottom of page