top of page

Méně mikroplastů a více udržitelné módy

Přinášíme vám tipy na nejčtenější a nejzajímavější texty z webového magazínu, který se zabývá ekologickou transformací a dalšími tématy z oblasti udržitelnosti.

 

Plasty mají jako materiál spoustu užitečných vlastností, a proto nás obklopují všude kolem. Ale jak už to bývá, jsou tu i stinné stránky. Jednu z nich představují mikroplasty, což jsou drobné plastové úlomky, které vznikají rozkladem plastů. Má se to s nimi jako s jejich zdrojem – jsou také všude kolem – v oblečení, ve vodě, v potravě, ve vzduchu a dostávají se i do lidského těla.  Jak kontaminaci našich vlastních existencí omezit, řeší následující článek zde.

 

Koncept, který je zaběhnutý v Německu, Skandinávii či Británii, dorazil i do Česka. Pro koho je udržitelná móda příliš drahá, může si ji půjčit ve Fashiontéce. Příběh unikátního byznysu, který se pojí s udržitelností nejen ekologickou, ale i sociální, si můžete přečíst zde.

 

Institut cirkulární ekonomiky (INCIEN) má od ledna novou šéfku. Jaké plány má Michaela Kloudová, která sbírala zkušenosti v korporátní sféře i při realizaci vlastních projektů? Odpovědi nabízí následující rozhovor zde.


Comments


bottom of page