top of page

Kompas na cestě k udržitelnosti

Každá firma řeší v udržitelnosti unikátní výzvy a jsme opravdu rádi, že se nám vždy daří rozklíčovat, kam by měly naši klienti dál směřovat, říká spolumajitelka a ředitelka společnosti CIRA Advisory Laura Mitroliosová.

 

V našem novém seriálu Tržiště inspirací oslovujeme Tváře udržitelnosti s prosbou, aby se s námi podělily o výjimečný udržitelný projekt jejich firmy či instituce a/nebo o zajímavou iniciativu ze zahraničí. Smyslem je dál rozšiřovat paletu příkladů dobré praxe a inspirovat všechny, kdo chtějí udržitelnost posouvat vpřed. 


Na jaký projekt vaší společnosti z oblasti udržitelnosti jste obzvlášť hrdí a proč?

Nejvíce hrdí jsme na přípravu strategií v oblasti ESG a udržitelnosti. Měli jsme příležitost pracovat se skvělými firmami, jako jsou například Ton, Severotisk, E.ON či Direct Family. Každá z firem řeší své unikátní výzvy v oblasti udržitelnosti a jsme opravdu rádi, že se nám u každé podařilo rozklíčovat, kam by měly dál směřovat. Velice příjemně mně překvapily také velice pozitivní reakce účastníků Cirkulární akademie, ve které vzděláváme klíčové zaměstnance firem i dalších organizací v tématech udržitelnosti a cirkulární ekonomiky. Radost mi dělá i to, když za námi firmy přichází s konkrétními dotazy na jejich komunikační kampaně a snaží se o to, aby vše komunikovali fakticky správně a bez greenwashingu, takže vidím, že naše práce má smysl a udržitelnost v Česku nabírá rok od roku sofistikovanější kulturu.


Vidíte v zahraničí nějakou iniciativu z oblasti udržitelnosti, kterou byste rád/a přinesl/a do českého prostředí?

Určitě je to Ellen MacArthur Foundation, která v oblasti cirkulární ekonomiky vede skutečně kvalitní výzkum a dokáže následně vědecké poznatky i popularizovat a velice hezky přiblížit odborné i širší veřejnosti.


Commenti


bottom of page