top of page

Jak vypadají udržitelná řešení ve firemní realitě a co si představit pod pojmem ESG Barometr?

Kam dnes především směřují zelené úvěry? K čemu bude sloužit největší bateriové úložiště v Česku? Proč směřuje výzkum k jednodušším recepturám drogerie i kosmetiky? I to jsou témata již desátého live streamu projektu [ta] Udržitelnost. Pozvání přijali zástupci UniCredit Bank, Unileveru, poradenské společnosti Komerční banky Enviros a další.

 

Projekt [ta] Udržitelnost vysílala již desátý živý stream – sedm expertů se v něm věnovalo tématu udržitelnosti například v bankovnictví, potravinářství i advokacii. Tématem úvodního rozhovoru byl reporting. Jak prakticky vypadá příprava na jeho vydání? A jak do toho zapadá oblast compliance? Nejen na to odpovídali Pavel Válek, předseda představenstva Pražské vodohospodářské společnosti, a Michal Nulíček, partner advokátní kanceláře Rowan Legal.


Druhá debata se zaměřila na udržitelná řešení ve firemní praxi, a to například na dosud největší projekt bateriového úložiště v Česku. Naším hostem byl Jan Hanuš, jednatel poradenské společnosti Enviros, která se zabývá energetikou a environmentálním poradenstvím a je součástí Skupiny Komerční banky.


Bankovnictví je stále zelenější, ale co pro banku znamená, když se stane členem Net-Zero Banking Alliance? A k čemu slouží ESG Barometr? Nejen o tom ve třetí části livestreamu hovořil Jan Jašek, ESG ambasador společnosti UniCredit Bank.


Jak velkým tématem je pro společnost Lidl zdravé stravování? Mají veganské výrobky své místo v regálech? A jaké kroky dělá v oblasti prevence dětí před nezdravými potravinami? To bylo tématem rozhovoru s Eliškou Froschovou Stehlíkovou, vedoucí CSR projektů Lidl Česká republika.


Hosty závěrečné části byly Lucie Kotalová, Communications & Public Affairs Manager ve společnosti Unilever, a Lenka Křížová, která má ve stejné firmě na starosti oddělení home care pro český a slovenský trh. Tématem rozhovoru bylo například to, zda se podaří z péče o naše domácnosti vymýtit ropu a její deriváty a jak na udržitelnější produkty reagují zákazníci v různých koutech světa.


Záznam streamu s jednotlivými příspěvky bude dostupný na YouTube kanále projektu [ta] Udržitelnost, kde také najdete videa ze všech dosavadních debat.


Comments


bottom of page