top of page

Hledá se udržitelná cesta pro nákladní dopravu a ESG mění investiční byznys

Co vše obnáší tvorba firemní ESG strategie? Hledá Česko správný průsečík mezi udržitelností a ekonomickým rozvojem? Co je potřeba splnit, aby se bezemisní nákladní vůz vyplatil i ekonomicky? I to byly témata již jedenáctého live streamu projektu [ta] Udržitelnost. Pozvání přijali zástupci Komerční banky, ZDR Investments, Panattoni, Daimler Truck Česká republika i státní správy.

 

Projekt [ta] Udržitelnost odvysílal již jedenáctý živý stream – sedm expertů se v něm věnovalo tématu udržitelnosti v bankovnictví, developmentu, nákladní dopravě i advokacii. Úvodní rozhovor se mimo jiné zaměřil na to, zda Česko hledá správný průsečík mezi udržitelností a ekonomickým rozvojem a bude řešit otázku kam s výstavbou nových prostor pro průmysl a logistiku. Hosty byli Pavel Sovička, výkonný ředitel Panattoni CZ & SK, Jan Bačovský, vedoucí oddělení ochrany zemědělské půdy Ministerstva životního prostředí a Josef Morkus z odboru územního plánování Ministerstva pro místní rozvoj.


Co vše obnáší tvorba firemní ESG strategie? Jak mohou vypadat její konkrétní cíle v případě společnosti spravující nemovitostní investiční fondy? Nejen o tom ve druhé části livestreamu mluvil Miroslav Kobera, ESG manažer ze společnosti ZDR Investments.


Jaké jsou reálné technologické cesty k dosažení čistší nákladní dopravy? Je nadějnější baterie nebo vodíkový článek? To bylo tématem rozhovoru s Davidem Chlebounem, šéfem produktového managementu a marketingu v Daimler Truck Česká republika.


S hostem další části, analytikem environmentálních a sociálních rizik v Komerční bance Milanem Tomíkem, jsme probírali například to, jak banky hodnotí ESG rizika a co to znamená pro klienta žádajícího úvěr.


Pozvání do další debaty přijal Jan Volek, vedoucí síťového managementu v distribuční společnosti EG.D ze skupiny E.ON, který má na starosti ochranu ptactva a spolupráci s ornitology a dalšími úřady a partnery, kteří se touto problematikou zabývají.Záznam streamu s jednotlivými příspěvky bude dostupný na YouTube kanále projektu [ta] Udržitelnost, kde také najdete videa ze všech dosavadních debat. Prozatím záznam celé debaty naleznete zde.

Comments


bottom of page