top of page

Elektřina z vodovodního potrubí, udržitelní strávníci a hlavně žádný stres

Přinášíme vám tipy na nejčtenější a nejzajímavější texty z webového magazínu, který se zabývá ekologickou transformací a dalšími tématy z oblasti udržitelnosti.

 

Vodní potrubí je zatím nevyužitým zdrojem obnovitelné elektřiny. Nové technologie jsou ale příslibem, že se to změní. Přetlak v potrubí lze totiž využít k roztočení miniaturních hydroelektrických turbín a generování obnovitelné energie. Více se můžete dočíst zde.


Člověk nemusí být vegan ani vegetarián, aby se mohl považovat za udržitelného strávníka, říká výživový specialista Petr Havlíček. Stačí podle něj živočišnou bílkovinu omezit na jednu porci denně a dávat si přitom pozor, z jaké produkce pochází. Jaké další rady má pro ty, kteří se chtějí stravovat udržitelně, se dozvíte zde.


Na Ecoista.cz publikovali také první díl Eco Fejetonu. Věnuje se souvislosti mezi globálním oteplováním a stresem, které vyvolávají nejrůznější katastrofické zprávy, a oponuje převládající politizaci boje s klimatickou změnou. Proč je dobré se zase tolik neděsit, si přečtete zde.


Comments


bottom of page