top of page

ČEZ jako jediná česká firma zvítězil v prestižní soutěži Reuters Responsible Business Awards 2023

Skupina ČEZ zvítězila v soutěži Responsible Business Awards 2023 organizované agenturou Reuters v kategorii Reporting a transparentnost. Odborná porota v konkurenci dalších 91 projektů nominovaných do této kategorie ocenila on-line datovou knihovnu mapující přehledně téměř 1 800 ESG ukazatelů, která je veřejně přístupná komukoliv. Globálního klání zaměřeného na udržitelnost se zúčastnilo přes 700 firem z celého světa, ČEZ je jedinou českou společností, která uspěla. ESG datová knihovna již v září vyhrála v mezinárodní soutěži Sustainable Company Awards 2023 odborného portálu Environmental Finance.

 

Porota prestižní soutěže čítající 25 odborníků jako vítěze kategorie Reporting a transparentnost vybrala loni spuštěnou interaktivní ESG data knihovnu ČEZ, v níž si kdokoliv může zobrazit téměř 1 800 ukazatelů z let 2018 až 2022 týkajících se životního prostředí, sociálních vztahů a řízení firmy. Svým rozsahem se jedná o největší databázi nefinančních ukazatelů ze všech evropských energetik.

Do stejné kategorie přihlásilo projekty přes 90 společností, do užší nominace se probojovalo 12 projektů. Skupina ČEZ tak soupeřila mimo jiné například s telekomunikačním gigantem Deutsche Telecom, významnou severskou retailovou bankou Danske bank, světovou farmaceutickou firmou AstraZeneca nebo globálním provozovatelem datových center CyrusOne. Celkem se do klání Reuters Responsible Business Awards 2023 přihlásilo na 700 firem z 52 zemí světa.


„Udržitelnost je obrovské téma a je mi nesmírnou ctí přebírat cenu, která potvrzuje, že české firmy jsou ve svých ESG aktivitách schopné nejen držet s globálními hráči krok, ale také být jim inspirací a vzorem. ČEZ má v oblasti udržitelnosti velké ambice a jedním z klíčových pilířů je transparentní reporting toho, jak se nám daří je naplňovat. Toto ocenění patří všem, kdo projekt ESG data knihovny vytvářeli a pomáhají jej neustále zlepšovat a rozšiřovat,“ uvedla členka představenstva a Chief Sustainability Officer Michaela Chaloupková v tiskové zprávě společnosti.


Skupina ČEZ postavila svou ambiciózní strategii Vize 2030 – Čistá Energie Zítřka, vyhlášenou před dvěma lety, právě v souladu s principy udržitelnosti. Již loni například deklarovala, že klimatické neutrality dosáhne do roku 2040, tedy o 10 let dříve, než byl původní termín.


Datová knihovna je k dispozici na webových stránkách zde.


Kommentare


bottom of page