top of page

#2 Trendy 
[v] Udržitelnosti

24. 2. 2022  |

09:00

bodky-08.png

LIVE STREAM

Série živě streamovaných debat

V rámci série živě streamovaných debat projektu [ta] Udržitelnost na portálu Info.cz se věnujeme společně se zástupci byznysu, neziskové sféry i státní správy klíčovým trendům, které v rámci oblasti udržitelnosti a zelené budoucnosti byznysu rezonují.

Témata druhého streamu (24. února 2022)

  • Jak se projevuje udržitelnost v developmentu?

  • Jak se k udržitelnosti staví hlavní město Praha

  • A proč bychom měli směřovat k decentralizované výrobě elektrické energie?

​Řečníci 24. 2. 2022

řečnice

01

Magistrát hlavního města Prahy

Antonínová_Pavla_1_edited.jpg

Ing. Pavla Antonínová, Ph.D.

specialistka odpadového hospodářství
HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

Pro občany hlavního města Prahy pracuje na pozici specialistky odpadového hospodářství od roku 2015. Pracuje na úseku odpadového hospodářství s Ing. Radimem Polákem a celým jeho týmem.

 

Agendou týmu je primárně zajistit funkční systém svozu a nakládání s komunálním odpadem, stále více se ale v oboru věnují tématům předcházení vzniku odpadu a cirkularitě. V současné době je Pavla na rodičovské dovolené s roční dcerou.

Josef Molnár

hlavní projektový manažer

Josef se narodil v Hradci Králové, studoval Fakultu stavební na VUT v Brně, po ukončení studií zde zůstal a započal pracovní kariéru. Téměř dvě dekády sbíral zkušenosti v architektonickém ateliéru DIMENSE, kde byl hlavním inženýr projektů. I díky tomu má velice blízko k architektuře. V současnosti působí na pozici projektového manažera společnosti Domoplan, kde se zabývá vedením projektů, vč. technického dozoru staveb. Jeho významnou přidanou hodnotou je umění propojení svých profesních zkušeností jak z oboru architektury, tak vedení projektů po technické stránce se zkušenostmi s realizacemi projektů. Mezi jeho záliby patří cestování a čas strávený s dětmi a jejich sportem.

Josef Molnár.jpg

02

Domoplan

03

ComAp

Snímek obrazovky 2022-02-22 v 12.11.07.png

Libor Mertl  

Zakladatel a majitel, nyní člen správní rady

Absolvent technické kybernetiky na pražské ČVUT založil spolu s Alešem Procházkou a Martinem Málkem v roce 1991 firmu ComAp poté, co odešli z Výzkumného ústavu ČKD. Ve firmě začínali jako programátoři i ředitelé v jednom, postupem času si rozdělili role. Libor Mertl se stal CEO a v čele společnosti byl až do roku 2016.

 

Dnes je Libor členem správní rady ComApu a předává svoje zkušenosti jako učitel na VŠE či na VŠCHT, působí jako mentor, poradce či kouč pro ziskový i neziskový sektor. Je aktivní v platformách Můžeš podnikat pro rozvoj podnikatelských dovedností mladých lidí, Red Button pro rozvoj podnikatelů nebo Family Business Network.

Barbora Vajnarová

Manažerka oddělení Marketingové komunikace a CSR programu ComAp Cares

Začátky kariéry byly u Báry jako absolventky Fakulty mezinárodních vztahů a diplomacie na pražské VŠE spojené s diplomatickými službami. Příběh ComApu a jeho atmosféry jí natolik zaujal, že v něm pracuje již 9. rokem. Měla na starosti rozvoj poboček a partnerské sítě v Evropě, na Blízkém Východě a v Africe. Později vedla projekt nových kanceláří v pražských Holešovicích a nyní řídí oddělení marketingové komunikace. Je také součástí týmu ComAp Cares, který prosazuje globální strategii společenské odpovědnosti firmy.

Snímek obrazovky 2022-02-22 v 12.10.35.png

04

ComAp

05

CRE

EF fotografie.jpg

Eduard Forejt

Development Director, Passerinvest Group

Eduard se pohybuje na trhu nemovitostí od roku 1996, přičemž nyní zastává pozici ředitele rozvoje ve společnosti Passerinvest Group, v níž zúročuje zkušenosti z King Sturge, ČSOB, nebo více než 12ti letého angažmá v JLL. Eduard se v rámci své společenské odpovědnosti dlouhodobě věnuje přednáškové činnosti na Fakultě architektury ČVUT, ECCEDU, moderuje odborné konference, zároveň se zabývá konzultačními činnostmi za účelem přiblížení motivací a zákonitostí „světů“ soukromého a samosprávního sektoru. I proto je často zván ke konzultacím tržních a ekonomických souvislostí developmentu a rozvoje měst a jejich implementace do procesů města.

 

Eduardovi je propůjčen titul CRE® prestižní americké organizace The Counselors of Real Estate® a dále je certifikovaným Fitwel Ambasadorem. Původně díky systému i hodnotám v rodině vystudoval obor modelář ve slévárenství, poté maturoval v oboru podnikání v oboru strojírenství – odsud technické znalosti i cit pro selský rozum.

Kontakt
bottom of page