top of page

#1 Trendy 
[v] Udržitelnosti

16. 12. 2021  |

09:20

bodky-08.png

LIVE STREAM

Série živě streamovaných debat

V rámci série živě streamovaných debat projektu [ta] Udržitelnost na portálu Info.cz se věnujeme společně se zástupci byznysu, neziskové sféry i státní správy klíčovým trendům, které v rámci oblasti udržitelnosti a zelené budoucnosti byznysu rezonují.

Témata prvního streamu (16. prosince)

  • Jak se projevuje udržitelnost ve finančním segmentu?

  • Jak se udržitelnost promítá ve výrobě a prodeji potravin?

  • A jak je udržitelnost napojena na klimatickou změnu? 

​Řečníci 16. 12. 

řečnice

01

Poslankyně

Jana_Krutakova.max-1600x1600.jpg

Jana Krutáková

předsedkyně Výboru pro životní prostředí a členka Zemědělského výboru

Politička Jana Krutáková vystudovala vodní stavby a vodní hospodářství na VUT v Brně. V roce 1996 byla zvolena do zastupitelstva Moravské Nové Vsi, později se stala starostkou. Velmi vřelý vztah mám k jižní Moravě, nedokážu si představit místo, kde bych se cítila lépe. V Poslanecké sněmovně je od roku 2017. Aktuálně je předsedkyní Výboru pro životní prostředí a členkou Zemědělského výboru. Stála jsem u vzniku hnutí Starostů a nezávislých. V minulosti pracovala jako ředitelka akciové společnosti HANTÁLY Velké Pavlovice, která se zabývá likvidací a nakládání s komunálním odpadem na Břeclavsku a Hustopečsku. Působí také jako členka Komise životního prostředí Svazu měst a obcí České republiky a manažerka Dobrovolného svazku obcí Čistý Jihovýchod.

Eliška Froschová Stehlíková

CSR specialistka

Eliška působí jako CSR specialistka, vedoucí projektů společenské odpovědnosti a koordinátorka CSR týmu ve společnosti Lidl Česká republika. Hned po svém nástupu uzavřela posledním ročníkem úspěšný projekt Rákosníčkových hřišť. Je tváří a duší projektů Srdce dětem a Sbírka potravin. Organizuje i menší projekty pro zaměstnance. Je zodpovědná za CSR komunikaci a vydávání zpráv o udržitelném rozvoji. Koordinuje CSR tým, který je složený z kolegyň a kolegů ze všech resortů společnosti.  Komunikuje s centrálou společnosti v Německu. Předtím pracovala v odděleních komunikace v neziskovém sektoru (Domov Sue Ryder a Koalice za snadné dárcovství) a v kulturní sféře (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK). Oblasti CSR se začala věnovat v roce 2018 ve společnosti Tchibo. Vystudovala český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Eliska Froschova Stehl íková_portrét_menší.jpeg

02

Lidl Česká republika

03

Accenture

Karel Kotoun.png

Karel Kotoun

Senior manažer

Karel působí v české pobočce společnosti Accenture, kde jako senior manažer zodpovídá za strategii a optimalizaci prodeje skrze digitální kanály. Dále se v rámci finančních služeb věnuje oblasti udržitelnosti a cirkulární ekonomice. Stojí také za realizací velkých strategických projektů v oblasti pojišťovnictví a bankovnictví v severní Africe, Asii a Evropě. Zároveň založil program Accenture Pro Bono consulting poskytující bezplatné poradenské služby neziskovým organizacím. Ve svém volném čase pravidelně lektoruje a často přispívá do lokálních médií na témata spojená se světem financí.

Blanka Beranová

manažerka zodpovědná za řízení Sustainable aktivit v rámci skupiny ČSOB

Blanka Beranová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Má dlouholeté zkušenosti z oblasti bankovnictví, které získala na různých mezinárodních projektech ve společnosti Accenture, ve které jedenáct let pracovala na různých manažerských postech. Ve skupině ČSOB pracuje od roku 2015. V ČMSS, nyní ČSOB Stavební spořitelně, vedla přípravu a implementaci nové obchodní strategie, jejímž cílem bylo zajistit dominantní postavení ČMSS na trhu v oblasti stavebního spoření. Dále působila na pozici výkonné ředitelky útvaru Skupinový design. Poté byla zodpovědná za řízení integrace ČMSS do ČSOB skupiny. V současné době má na starosti oblast udržitelnosti a je zodpovědná za řízení Sustainable aktivit v rámci skupiny ČSOB.

Beranová Blanka_09_LQ.jpg

04

ČSOB

Untitled-1-02.png

Na debatě také vystoupí

Radim_K.jpg

Radim Krejčí

Head of Portu

vladimir_profile_v3.jpg

Vladimír Dolejš

New Forms Six

bodky-08.png
bodky-08.png

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a za dobu své profesní kariéry působil v mnoha společnostech zaměřených na finance, jakou jsou Patria, Roklen Fin a Fundlift. V současnosti působí jako vedoucí pro retailové a digitální operace ve WOOD & Company a v rámci této pozice založil Portu – první robo-advisory investiční platformu v České republice.

 

Disponuje unikátní kombinací zkušeností z oblastí bankovnictví, financí, kapitálových trhů, obchodů a online médií. Má rozsáhlé znalosti v IT a řízení projektů. Mezi zájmy, na které se specializuje patří FinTech, PSD2, správa provozního cashflow, finanční plánování a makroekonomie.

Vladimír Dolejš se více jak deset let pohybuje v oblasti eventové produkce. Od komerčních a korporátních klientů si našel cestu do neziskového sektoru kde se věnuje projektům, které se zaměřují na témata udržitelnosti, soběstačnosti, osobního rozvoje a dopadů klimatické změny. Produkčně se účastní a koordinuje řadu projektů. Tři roky koordinoval provoz edukativního ústavu pod Národním ústavem duševního zdraví. Aktivně se zapojuje do expandujících gastronomických konceptů, které propagují rostlinnou stravu a koordinuje asociaci rostlinných producentů ČR.

Matej-Prokop-foto_v3.jpg

Matěj Prokop

New Forms Six

bodky-08.png

Matěj se v současné době zabývá udržitelností potravinových řetězců, gastronomií, zemědělstvím a tématem klimatické změny. V minulosti pracoval na regionálních a mezinárodních převážně gastronomických projektech ve Španělsku, Nizozemsku, Portugalsku, Nikaragui, USA a Indonésii, kde vařil, otevíral restaurace a stavěl surfová střediska. V roce 2020 založil mezinárodní neziskovou organizaci Hemp the Climate s posláním akcelerace využití technického konopí pro zmírnění klimatické změny. Externě také spolupracuje na projektech s dalšími environmentálními organizacemi a firmami (Climate-KIC, Patagonia).

Kontakt
bottom of page