top of page

Úvodní panelová debata

5.10.  |

Praha

bodky-08.png

O debatě

Udržitelnost se propisuje nejen do snižování uhlíkové stopy.

Je klíčovým tématem také pro oblast inovací, komunikace, lidských zdrojů, business developmentu či CSR. V rámci panelové debaty jsme se zaměřili na to, jaké přístupy volí lídři byznysu a jaké výhody a úskalí jejich zaměření přináší.

Debata se mimo jiné zaměřila i na to, že za udržitelností by měl být také promyšlený byznys model. V případě udržitelnosti totiž nejde o náklad, ale investici. Takový přístup má dopad na to, jak se byznys transformuje, jak inovuje, jak se financuje a na jaké produkty se zaměřuje.

 

Na debatě jsme měli výjimečnou příležitost se společně podílet na formování témat, kterým se bude projekt [ta] Udržitelnost věnovat.

řečnice

​Řečnice

01

Vodafone

Zuzana Hola.jpg

Zuzana Holá

ředitelka komunikace a udržitelného podnikání Vodafone Czech Republic, ředitelka Nadace Vodafone Česká republika

Zuzana působí jako ředitelka korporátní komunikace a udržitelného podnikání ve Vodafone Czech Republic, ředitelka Nadace Vodafone. Vedle řízení komunikace Vodafonu v ČR je zodpovědná za implementaci a koordinaci principů udržitelného podnikání ve Vodafonu, projekty, reporting a vzdělávání v oblasti udržitelnosti. Vede také českou Nadaci Vodafone, která podporuje technologie s pozitivním společenským dopadem. Před nástupem do Vodafonu se věnovala komunikaci a udržitelnosti na obdobné pozici v obchodním řetězci Lidl Česká republika, ještě předtím pracovala ve vydavatelství MAFRA. Vystudovala germanistiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a Německou literaturu a historii na FernUniversität v německém Hagenu.

Pavlína Kalousová

ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje

Pavlína je od začátku roku 2020 ředitelka firemních vztahů a komunikace v Plzeňském Prazdroji CZ/SK, kde se mimo jiné soustředí na trvale udržitelný rozměr podnikání společnosti a stála u nové ambiciózní strategie udržitelnosti, kterou firma v loňském roce zveřejnila. Byla také zakladatelkou a dlouholetou šéfkou aliance Byznys pro společnost a pomáhala velkým společnostem v transformaci směrem k udržitelnému modelu fungování. Osobně se angažuje v oblasti diverzity, podařilo se jí namotivovat více než 80 tuzemských firem k podpisu evropské Charty diverzity, kterou do České republiky přivedla.  Více než 10 let byla také místopředsedkyní poradního orgánu vlády pro oblast sociální odpovědnosti. Stála u zrodu inovativních projektů se společenským dopadem, jako jsou například dárcovské DMS, Národní potravinová sbírka nebo interaktivní platforma Zapojimse.cz propojující firemní dobrovolníky s potřebnými.

Pavlina Kalousova (1).jpg

02

Plzeňský Prazdroj

03

Accenture

Daniela Nechutová.jpg

Daniela Nechutová

Inclusion & Diversity Lead,

Accenture ČR

Daniela působí více než 15 let ve společnosti Accenture v české pobočce, kde aktuálně vede portfolio dodávající komplexní HR služby pro několik globálních klientů. Zároveň má v Accenture na starosti agendu Inkluze a Diverzity, ve které se zaměřuje na implementaci globální strategie skrze definování a podporu lokálních programů, které jsou ve většině bezprostředně spojené s udržitelným podnikáním a společenskou odpovědností. Daniela je osobně zapojena do řady iniciativ především v rámci diverzity, podílí se na rozvojových programech pro ženy a je jednou z proškolených “Mental Health Allies” starajících se o tématiku péče o duševní zdraví.

Kristýna Faltýnková

Advokátka v PRK Partners

Kristýna je seniorní advokátkou v PRK Partners, ke které se připojila v roce 2012. V rámci své praxe se věnuje zejména právu nemovitostí, energetickému právu a všeobecnému smluvnímu právu. Mezi její klienty patří mimo jiné vlastníci velkých obchodních center i kancelářských budov, kterým poskytuje právní poradenství jak v souvislosti s nájemními vztahy, tak i se správou budov, stavebními úpravami a v dalších otázkách každodenního fungování, včetně zastupování v případných sporech. Téma udržitelnosti se do její praxe promítá zejména v rámci tzv. zelených retailových a komerčních nemovitostí a jejich mezinárodní certifikace. Současně se v rámci právního poradenství v oblasti energetického práva zabývá i projekty týkajících se obnovitelných zdrojů energie (fotovoltaické elektrárny) či například kogenerační výroby elektřiny a tepla.

Kristyna Faltynkova.jpg

04

PRK Partners

Untitled-1-02.png

Na debatě také vystoupily

Jitka Haubová.jpg

Jitka Haubová

členka představenstva Komerční banky

Alžběta Polzová.jpg

Alžběta Polzová

Zakládající partnerka

INNOVATION FOOTPRINT

Jitka je členka představenstva Komerční banky zodpovědná za provoz. Do KB nastoupila v roce 2006 do odboru Trade Finance. Od roku 2012 zastávala různé manažerské role v Korporátním a municipálním bankovnictví. Od roku 2016 pak působila v pozici Výkonné ředitelky pro Korporátní a Municipální bankovnictví. V roce 2020 se stala vůbec první ženou v představenstvu v celé historii Komerční banky. Jitka patří dle časopisu Forbes k nejvlivnějším ženám ČR a odborná porota ji letos ocenila i v každoroční anketě TOP Ženy České republiky, kterou pořádají Hospodářské noviny.

Alžběta je zakládající partnerkou INNOVATION FOOTPRINT, kde se podílí na strategii a řízení firmy. U jednotlivých zakázek dává dohromady "posádku autobusu" a pracuje jako konzultanka na realizaci projektů. Spolu s ostatními se věnuje osvětě konceptu Shared Value a strategii komunikace projektů.

bodky-08.png
bodky-08.png
Petra Guhl-02.png

Petra Guhl

Finanční ředitelka

skupiny Sequent AG

bodky-08.png

Petra je finanční ředitelka skupiny Sequent AG, která vyrábí hybridní smartwatch. Skupina má pobočky v Česku a na Tchaj-wanu, dodavatele ze Švýcarska, Nizozemí, Tchaj-wanu a Číny. Petra je také jednatelka českého Sequent, který pro celou skupinu zajišťuje Customer Care, After Sales Services a další administrativní úkony. Je také jednatelka české značky hodinek Chronotechna.

Fotogalerie

Fotografie z debaty

Zůstaňme v kontaktu

Zašlete nám svůj kontakt

a neuniknou vám žádné novinky

projektu [ta] Udržitelnost.

Děkujeme

Kontakt
bottom of page