top of page

#6 Trendy 
[v] Udržitelnosti

30. 3. 2023  |

11:00

bodky-08.png

LIVE STREAM

Série živě streamovaných debat

V rámci série živě streamovaných debat projektu [ta] Udržitelnost na portálu Info.cz se věnujeme společně se zástupci byznysu, neziskové sféry i státní správy klíčovým trendům, které v rámci oblasti udržitelnosti a zelené budoucnosti byznysu rezonují.

Témata šestého live streamu (30. března 2023)​​

  • Je Česko připraveno na auta na baterie? Kdy se stane realitou nákladní doprava poháněná elektřinou? 

  • Objem přenášených dat stále roste, daří se snižovat jeho energetickou náročnost? Nacházejí nové využití vysloužilé mobilní telefony?

  • Jak vznikl spolek Změna k lepšímu? Co bylo cílem průzkumu Udržitelný byznys a jaké klíčové výstupy přinesl?

  • Jak je bankovnictví připravené na udržitelnou (r)evoluci? 

řečnice

​Řečníci

Martin_4.jpeg

Martin Klíma

Jednatel

Martin působil více než 14 let v oboru automotive, přičemž první profesní zkušenost v oboru získal na pozici manažera prodeje u dealerství Milan Král a.s. v Českých Budějovicích. Poté pracoval v kanadském koncernu Magna International, kde nejprve působil v závodě v Českých Velenicích jako Quality Engineer a následně strávil dalších bezmála sedm let na centrále společnosti v Německu jako Manažer kvality pro Škoda Auto v České republice, Slovensku a Rusku. Od roku 2018 působí ve skupině E.ON, kde nejprve do roku 2022 vedl oddělení elektromobility a CNG, nyní je jednatelem společnosti E.ON Drive Infrastructure. Vystudoval magisterský obor zaměřený na řízení procesů a kvality na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, fakultě ekonomické.

E.ON Drive Infrastructure

Zuzana Holá.jpeg

Vodafone

Zuzana Holá

Ředitelka komunikace & udržitelnosti

Zuzana Holá vede tým korporátní komunikace ve Vodafonu a je zároveň odpovědná za udržitelné podnikání firmy a ESG. Její tým má na starosti koordinaci ESG aktivit, nefinanční reporting, audity i vzdělávání. Je také ředitelkou Nadace Vodafone, jejímž posláním je podpora technologií s pozitivním společenským dopadem. Vystudovala germanistiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a Německou literaturu a historii na FernUniversität Hagen. Je absolventkou GRI Certified Training Course a Business Sustainability Management Course na University of Cambridge Institute for Sustainability Leadership.

20201001_433_cut.jpeg

Komerční banka 

& Česká bankovní asociace

Hana Kovářová

Ředitelka komunikace & Předsedkyně komise pro udržitelné finance

Hana Kovářová je od února 2020 výkonnou ředitelkou pro Brand strategii a Komunikaci Skupiny Komerční banky. Od roku 2021 vede Komisi pro udržitelné finance při České bankovní asociaci a tématu udržitelnosti se věnuje i v rámci Komerční banky. Do KB přišla z pozice marketingové ředitelky Raiffeisenbank, kde působila od roku 2014. Čtyři roky před tím zastávala stejnou pozici v České pojišťovně. Byla také součástí týmu, který v České republice zakládal pojišťovnu Direct a působila i v poradenské společnosti Accenture. Hana Kovářová vystudovala Fakultu informatiky a statistiky na pražské VŠE, poté získala titul MBA na Sheffield Halam University.

DSC_71831.jpeg

Martin Křivánek

Director

Martin Křivánek působí jako Head of CEE Sustainability Services v poradenské společnosti KPMG, kde současně vede tým zaměřený na ESG. Dlouhodobě se zabývá regulací finančních institucí, zejména bank a investičních společností. Specializuje se na procesy a modely řízení rizik, metodiku, sestavování statutárních a regulatorních reportů a také na obezřetnostní regulaci a kapitálovou přiměřenost bank.

KPMG

portrety_07_01.jpeg

Změna k lepšímu

Lukáš Rolf 

Ředitel

Během řízení marketingových kampaní v adidas si uvědomil, že aktivismus není sprosté slovo a naplno se vrhnul do hloubky ekologických témat v Hnutí DUHA. Vedle kampaně za konec skládkování a upgradu Adresáře farmářů pomáhal i s komunikací Zachraňme lesy a poznal, že největší překážky řešení klimatické krize vězí v energetice. V týmu Nano Energies proto později hledal cesty k propojení know-how byznysu a nezisku pro podporu obnovitelných zdrojů a Elektřiny Nazeleno. Aktivita zcela přerostla původní záměr, svou energii připojili i lídři a lídryně dalších oblastí udržitelnosti a díky kterým vznikla byznysová platforma Změna k lepšímu. Za podpory správní rady řídí organizaci k naplňování vize Změny k lepšímu - České republiky jako domova firem, které vidí v dlouhodobé udržitelnosti příležitost pro svůj rozvoj, přináší globální řešení a inspirují svět.

bottom of page