top of page

#5 Trendy 
[v] Udržitelnosti

3. 2. 2023  |

14:00

bodky-08.png

LIVE STREAM

Série živě streamovaných debat

V rámci série živě streamovaných debat projektu [ta] Udržitelnost na portálu Info.cz se věnujeme společně se zástupci byznysu, neziskové sféry i státní správy klíčovým trendům, které v rámci oblasti udržitelnosti a zelené budoucnosti byznysu rezonují.

Témata pátého live streamu (3. února 2023)

  • Jak se buduje udržitelná energetika a co na tom změnila energetická krize?

  • Proč plýtváme potravinami a kudy vede cesta k nápravě?

  • Na co se letos zaměřuje Byznys pro společnost? A jak nejlépe téma udržitelnosti komunikovat?

řečnice

​Řečníci

image002.jpeg

Unilever

Michaela Franeková

Nutrition EE Lead & Head of Country ČR/SR, Unilever

Ve firmě Unilever začala působit v roce 2003 jako studentka na bratislavské pobočce. Pracovala na lokálních i regionálních pozicích v marketingu, customer marketingu a obchodu. V roce 2015 se stala viceprezidentkou marketingu pro kategorii potravinových a zmrzlinových značek pro dvacet zemí střední a východní Evropy (EE). Od roku 2019 zastávala pozici viceprezidentky marketingu pro potraviny v rámci regionu EE a vedle toho i funkci generální ředitelky pro Českou a Slovenskou republiku. Od roku 2021 vede celou divizi potravin regionu EE a zároveň je generální ředitelkou pro Českou a Slovenskou republiku. Michaela je aktivním ambasadorem udržitelnosti, kterou rozvijí nejen v Unileveru, ale řídí se jí i ve svém osobním životě. Její druhou vášní je jídlo a výživa. 

CEZ-13_edit.jpeg

Skupina ČEZ

Kateřina Bohuslavová

Chief Sustainability Officer Skupiny ČEZ 

Kateřina Bohuslavová je Chief Sustainability Officer Skupiny ČEZ. Řídí útvar ESG Skupiny ČEZ, kde prosazuje přístup k řešení otázek udržitelnosti založený na datech a vědeckých poznatcích. Skupinu ČEZ zastupuje ve Výkonném výboru Rady pro společenskou odpovědnost a udržitelnost globálního neziskového think tanku The Conference Board a v Expertním týmu pro udržitelnost Svazu průmyslu a dopravy ČR. Je také členkou Vědecké rady Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze a je viceprezidentkou Prezidia České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj od roku 2022. Vystudovala Oxfordskou univerzitu a Univerzitu Karlovu v Praze. Nadále se vzdělává v certifikovaných kurzech exekutivního vzdělávání, např. na Berkeley Law. Dříve pracovala jako lingvistka, přednášela na Akademii věd ČR a vysokých školách, kde se zaměřovala na systematickou práci s daty a vědeckými texty. Do Skupiny ČEZ nastoupila v roce 2021. 

MÍŠA.jpg

Byznys pro společnost

Michala Prošková

Manažerka CSR a udržitelnosti, Byznys pro společnost

Od roku 2022 má na starosti agendu udržitelnosti a odpovědnosti v rámci Byznysu pro společnost a pořádání ratingu TOP Odpovědná firma.

 

Michala dříve působila jako CSR a komunikační manažerka
ve výrobním sektoru ve společnosti Mondi Štětí, kde se podílela na realizaci projektů na úrovni globální skupiny. S týmem Byznysu pro společnost pořádá konference a networkingové akce pro odpovědné firmy, účastní se odborných setkání na vybraná témata a sdílí know-how se zástupci byznysu. V rámci individuálních konzultací firmám pomáhá s nastavením jejich strategií a CSR projektů.

 

Vystudovala Pedagogickou fakultu na UJEP v Ústí nad Labem a mimo aktivity Byznysu pro společnost se věnuje rozvoji odborného vzdělávání na středních školách ve spolupráci s regionálními zaměstnavateli. Ve volném čase hraje tenis a se synem a partnerem tráví aktivní čas v přírodě.

bottom of page