top of page

#4 Trendy 
[v] Udržitelnosti

15. 11. 2022  |

09:00

bodky-08.png

LIVE STREAM

Série živě streamovaných debat

V rámci série živě streamovaných debat projektu [ta] Udržitelnost na portálu Info.cz se věnujeme společně se zástupci byznysu, neziskové sféry i státní správy klíčovým trendům, které v rámci oblasti udržitelnosti a zelené budoucnosti byznysu rezonují.

Témata čtvrtého live streamu (15. listopadu 2022)

  • Jak zasahuje energetická a klimatická krize do udržitelnosti v potravinářství? 

  • Jak zvýšit úroveň cirkularity materiálů v potravinářství? 

  • Jaké jsou světové trendy v udržitelném developmentu?

  • Nakolik může ve stavebnictví fungovat recyklace?

  • Governence jako velká neznámá aneb víme, jak reportovat?

řečnice

​Řečníci

GRE_9365.jpeg

Skanska

Eva Nykodymová

EHS Manager / Environment, Health & Safety Manager,

Skanska office unit in CE

Eva pracuje ve společnosti Skanska od roku 2016 a zaměřuje se na dvě oblasti, a to na udržitelnost a zdraví a bezpečnost na komerčních projektech Skanska. Je zodpovědná za koordinaci udržitelného rozvoje, jako jsou mezinárodní certifikace LEED a WELL, oběhové hospodářství, nízkouhlíkový přístup, sledování plnění norem EU a další. Eva zastupuje společnost Skanska v České radě pro šetrné budovy a pravidelně propaguje udržitelný přístup k developmentu na odborných konferencích a akcích. Eva je absolventkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. 

Jan Nový_Progresus Invest Holding.jpeg

Progresus

Jan Nový

ESG ředitel

Progresus Invest Holding

Profesní dráha Jana Nového je spjata zejména s řízením výrobních závodů. V současnosti zastává pozici ESG ředitele skupiny Progresus. Je odpovědný za tvorbu ESG strategie holdingu a její propisování do konkrétních aktivit celé skupiny. Zároveň je předsedou ESG komise, která dohlíží na dodržování všech zásad ESG a zodpovídá za reportování stavu stanovených cílů udržitelného podnikání. V minulosti zastával pozici výrobního ředitele společnosti AGC Flat Glass Czech, kde načerpal cenné zkušenosti pro zavádění strategie udržitelného a odpovědného řízení velkých společností.

Nestlé Martina Šilhánová.jpeg

Martina Šilhánová

Sustainability Lead Nestlé CZ&SK

Martina Šilhánová pracuje ve společnosti Nestlé od roku 2015 a v současnosti působí na pozici Sustainability Lead Nestlé CZ&SK. Více než 10 let se podílí na různých projektech v rámci spoluprácí firem a neziskových organizací. Své pracovní zkušenosti v oblasti CSR v minulosti získala v obchodním řetězci TESCO. V roce 2013 patřila mezi iniciátory projektu Národní potravinové sbírky a ve spolupráci s Federací potravinových bank a Byznysem pro společnost stála u jejího zrodu. Vystudovala magisterské studium na Vysoké škole finanční a správní v oboru marketingová komunikace.

Nestlé

DSC-0054.jpeg

Domoplan

Josef Molnár

Hlavní projektový manažer Domoplan

Josef se narodil v Hradci Králové, studoval Fakultu stavební na VUT v Brně, po ukončení studií zde zůstal a započal pracovní kariéru. Téměř dvě dekády sbíral zkušenosti v architektonickém ateliéru DIMENSE, kde byl hlavním inženýr projektů. I díky tomu má velice blízko k architektuře. V současnosti působí na pozici projektového manažera společnosti Domoplan, kde se zabývá vedením projektů, vč. technického dozoru staveb. Jeho významnou přidanou hodnotou je umění propojení svých profesních zkušeností jak z oboru architektury, tak vedení projektů po technické stránce se zkušenostmi s realizacemi projektů. Mezi jeho záliby patří cestování a čas strávený s dětmi a jejich sportem.

Marek Procházka_poloportrét_clr_jiné pozadí.jpeg

PRK Partners

Marek Procházka

Zakládající partner PRK Partners

Marek Procházka je zakládajícím partnerem PRK Partners. Jeho specializace zahrnuje zejména oblast corporate governance, dodržování pravidel etického kodexu, trvale udržitelný rozvoj, povolovací řízení, merchandising a řešení sporů. Od roku 2020 působí také jako správce autorských práv předního českého výtvarníka, umělce a režiséra animovaných filmů Zdeňka Milera, zejména autorského práva k užití jedné z nejpopulárnějších animovaných postav české kinematografie - Krtečka. V této věci poskytuje právní pomoc v licenčním řízení a v oblasti merchandisingu. Marek vystudoval právnickou fakultu Univerzity v Bernu ve Švýcarsku, kde byl v roce 1990 jako advokát přijat do Švýcarské advokátní komory. V roce 1993 byl zapsán na seznam advokátů České advokátní komory. Marek je také prezidentem Švýcarsko-české obchodní komory a členem představenstva Aspen Institute Central Europe o.p.s. Je rovněž členem Evropského poradního výboru na Univerzitě v Georgetownu. Marek hovoří plynně anglicky, německy, česky a francouzsky. Je advokátem České advokátní komory a je též zapsán v seznamu advokátů kantonu Curych ve Švýcarsku. Mezi zájmy Marka patří východní mysticismus, duchovnost a moderní podoba duchovního života uprostřed západní společnosti, jóga, outdorové aktivity.

Kontakt
bottom of page